שיקום מבנים

למה מתכוון מהנדס הבניין שהיה אצלכם בבניין לאחרונה ואמר שהבניין צריך לעבור תהליך יסודי של שיקום? האם זה אומר שאנחנו צריכים לפנות את הבית? האם זה אומר שאנחנו עכשיו בסיכון מיידי מעצם זה שאנחנו שוהים בתוך הבניין? מהו התהליך שיעבור הבניין שלנו במסגרת פרויקט שיקום מבנים? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

האם אתם בסיכון בבניין שלכם כעת?

ההחלטה על שיקום מבנה היא החלטה שמתקבלת על ידי מהנדס בניין מוסמך בלבד. במסגרת הבדיקה שעליה מתבססת המלצת המהנדס, בוחן המהנדס את האלמנטים שמגדירים את שלמותו, יציבותו וחוזקו המבני של המבנה כולו, גם בהיבט האסתטי אבל בעיקר בהיבט ההנדסי והבטיחותי. לאחר ביצעו הבדיקות הנדרשות, מגיש המהנדס המלצה רשמית ביחס לצורך או אי הצורך לשקם את המבנה.

במידה והמהנדס מגיע למסקנה כי קיימת סכנה מיידית במגורים במבנה הוא נותן הוראת פינוי של המבנה, והוראה זו מחייבת את כל רשויות החוק וכמובן את דיירי הבניין. המשמעות היא שאם לא קיבלתם הנחייה לעזוב ולהתפנות מהבניין, לא קיימת סכנה מיידית במגורים בבניין. בדו"ח שיקום מבנים שהכין המהנדס תוכלו לקבל את כל הפרטים לגבי הנימוקים לצורך בשיקום כמו גם לגבי הסיכונים הבטיחותיים הקיימים במבנה, ומידת המיידיות שלהם.

כיצד נראה פרויקט שיפוץ מבנים?

שיפוץ מבנים הוא תחום רחב שעוסק בשיקום של מבנים ישנים ורעועים או מבנים שעבור זעזוע משמעותי כתוצאה למשל משריפה, הצפה או רעידת אדמה. פרויקט השיקום עבור מבנה מסוים יכול להיות פרויקט מאוד נקודתי שמתמקד במספר פעולות ספציפיות שיחזירו לבניין את חוזקו המבני, בעוד שבפרויקטים אחרים תידרש עבודה יסודית של חיזוק יסודות, שבירה ובנייה של קירות חדשים, הוספת עמודי תמך וכן הלאה.

בהתאם לכך, בפרויקטים מסוימים של שיקום מבנים עשויים הדיירים להידרש לעזוב את המבנה ולמצוא לעצמם מגורים תחליפיים למשך תקופת הפרויקט, בעוד שבמקרים אחרים יוכלו הדיירים להמשיך להתגורר בדירותיהם בבניין בעוד פעולות השיקום מבוצעות במקביל בנקודות הנדרשות בבניין.

מי מבצע את עבודות השיקום?

במסגרת פרויקט שיקום מבנה, עשויות להידרש שורה ארוכה של פעולות בענף הבניין על מנת להביא את הבניין למצב תקין מבחינה הנדסית. המשמעות היא שבמסגרת פרויקט שיקום מבנים צפויים להיות מעורבים שורה של קבלני משנה מתחומים שונים כמו יסודות, יציקת בטון, עפר וחפירות וכדומה. יחד עם זאת, על הפרויקט כולו אמור לנצח גורם מקצועי אחד בדמותו של קבלן ביצוע המרכז את העבודה כולה ועובד בשיתוף פעולה עם אדריכל ומהנדס בניין שאחראים על התנהלות הפרויקט על פי תכנית הבנייה וההוראות ההנדסיות שניתנו על ידי מהנדס הבניין, מומלץ לבחור בחרה כמו אורגד מבנים המתמחה בשיקום מבנים מסוכנים וביצוע הסרת צו מבנה מסוכן על יד מהנדס בניין

לרוב, פרויקטים מסוג זה ינוהלו על ידי חברות הנדסה בענף הבניין, חברות שיודעות להביא את כל היכולות האנושיות והמקצועיות בתחום שיקום המבנים ולנצח על הפרויקט כולו מלמעלה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *