שיפוץ חיצוני לבניין משותף

אם אתם רוצים לחדש את מראה הבניין שלכם אבל אתם לא מעוניינים להשקיע בשיפוץ יסודי שלו מבפנים ומבחוץ, יש לכם את היכולת לבחור באפשרות של שיפוץ חיצוני לבניין משותף, אפשרות זולה יותר, שאותה תוכלו לסיים במהירות רבה יותר ולהביא את הבניין לרמה גבוהה הרבה יותר של אסתטיקה. השאלה היא למה זה בכלל טוב, ועל כך נענה בשורות הבאות.

מהו שיפוץ חיצוני לבניין משותף?

כאשר אתם הולכים לשטוף את הרכב שלכם, אתם יכולים לבחור באפשרות של שטיפה פנימית בלבד, קרי ניקיון של החלל הפנימי של הרכב, באפשרות של שטיפה חיצונית בלבד, קרי שטיפה של מרכב הרכב ללא החלל הפנימי שלו או שטיפה כוללת שמכסה את כל שטח וחלל הרכב. את אותן אפשרויות יש לכם גם כאשר אתם רוצים לשפץ את הבניין שלכם. אתם יכולים לערוך שיפוץ יסודי וכולל במסגרתו ישופץ השטח המשותף והשטחים הפרטיים של דירות הבניין, אתם יכולים לשפץ את חזית הבניין בלבד ואתם יכולים לשפץ את הכל יחד. שיפוץ חיצוני הוא שיפוץ של קירות המבנה מצדם החיצוני בלבד, והוא יכול לכלול שיפוץ של חיפוי המבנה בלבד, או שיפוץ של כל מה שהוא חיצוני במבנה לרבות מרפסות, גג, חניה, גינה וכדומה.

למה זה טוב?

בסך הכל, כאשר אנחנו מחליטים על ביצוע שיפוץ לבניין, אנחנו עושים זאת על מנת לשפר את מצבו של הבניין לטובתנו אנו, הדיירים. אם כך, מה האינטרס שלנו לשפץ את חלקו החיצוני של הבניין בלבד? למה לשפץ את הבניין אם כל ההשקעה מיועדת לכך שאנשים אחרים יוכלו להביט בבניין ולומר שהוא יפה? ובכן, שיפוץ חיצוני לבניין משותף חייב להתבצע על ידי קבלן שיפוץ בניינים מקצועי הוא רעיון טוב בכמה מקרים מרכזיים. המקרה הראשון הוא המקרה שבו הבניין הפנימי עבר תהליכי שיפוץ שונים לאורך זמן, וכעת נותר לשפץ רק את חלקו החיצוני. ייתכן שבעבר ביצעתם כבר שיפוץ לובי, וייתכן שהדירות בבניין עברו תהליך שיפוץ כל אחת באופן פרטי, וכעת רק חשוב לכם לשפץ את החיצוניות של הבניין.

ייתכן שמצבו הפנימי של הבניין הוא בסדר גמור, ואתם לא רואים סיבה לשפץ אותו, אבל החוץ לעומת זאת סובל משחיקה מואצת, אולי בגלל תנאי מזג האוויר, אולי בגלל הזיהום הסביבתי ואולי בגלל דרישות מצד הרשות המקומית בנושא של התחדשות עירונית. בכל אחד מן המקרים הללו, שיפוץ חיצוני לבניין משותף היא אפשרות שעומדת בפניכם בכדי לשפר את המראה החיצוני של הבניין אבל גם ובעיקר בכדי לשפר את האיטום ההיקפי ולטפל בליקויים שונים במרחב החיצוני. כמו כן, שימו לב ששיפוץ חיצוני כזה יכול בקלות להעלות את שווי הנכס ובהמשך לכך להעלות את השווי של כל אחת מהדירות בבניין המשותף, וזאת בהחלט סיבה טובה לערוך שיפוץ חיצוני לבניין משותף.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *